Getliņu siltumnīcās sākta gurķu iepakošana videi draudzīgākā iepakojumā, kas ir pilnībā pārstrādājams. Aizstājot līdz šim izmantoto iepakojumu ar zema blīvuma polietilēna plēvi, pārstrādē potenciāli var nonākt aptuveni viena tonna iepakojuma, kas atbilst izmantotajam polietilēna iepakojuma apjomam Getliņu siltumnīcās ražas sezonas laikā. Tādējādi samazināsies nepārstrādājamo sadzīves atkritumu daudzums.
“Uzņēmumam “Getliņi EKO” ir svarīgi nodrošināt pakalpojumus un produktus ar augstu pievienoto vērtību, vienlaikus mazinot negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Atbildība pret vidi ir nozīmīga ne tikai atkritumu poligonā, bet arī dārzeņu audzēšanā. Varam būt gandarīti, ka samazināsim nepārstrādājamo atkritumu daudzumu un pāreja uz videi draudzīgāku iepakojumu ļaus nodot pārstrādei aptuveni vienu tonnu polietilēna iepakojuma ražas sezonas laikā,” stāsta “Getliņi EKO” ārējās komunikācijas vadītājs Ričards Aksels Ozoliņš.
Pārtikas produktu iepakojums, kas ražots no zema blīvuma polietilēna, ir bieži sastopams un ir izplatīta pārtikas ražotāju izvēle, jo tas ne tikai nodrošina produkcijas kvalitāti un higiēnas prasības, bet ir arī piemērots saskarei ar pārtiku.
Gurķis ir viens no retajiem dārzeņiem, kura iepakošana ir būtiska, jo tas dienas laikā zaudē aptuveni 10 gramus ūdens. Gurķu plēvošana iepakojumā ļauj nodrošināt to, ka gurķis ir svaigs ilgāku laiku un tas samazina arī potenciālo pārtikas atkritumu daudzumu, kuri var rasties tirdzniecības vietās.
Lai sāktos iepakojuma plēvju pārstrādes ceļš, ir svarīgi, ka iedzīvotāji šķiro atkritumus un tas nonāk plastmasai paredzētajā konteinerā. No izlietotā iepakojuma pārstrādes aspekta, zema blīvuma polietilēna atkritumi ir salīdzinoši vienkārši pārstrādājami. Turklāt no pārstrādātās plastmasas, piemēram, var vai nu atkal izgatavot plēvi visdažādākajām iepakošanas vajadzībām, vai izgatavot citas sadzīvē noderīgas lietas.