“Getliņi EKO” paziņo par jauna projekta uzsākšanu, kas ļaus izbūvēt saules paneļu parku atkritumu poligona teritorijā. Projekts paredz 300 kW saules enerģijas jaudas uzstādīšanu uz uzņēmuma teritorijā esošo atkritumu kalnu nogāzēm.
Izvēlētais risinājums ir ne tikai efektīvs zemes resursu izmantošanas veids, bet arī apvieno atkritumu apsaimniekošanu un atjaunojamās enerģijas ražošanu. Būvniecības darbi tiks uzsākti septembra beigās, bet projektu plānots noslēgt līdz šī gada nogalei. Būtiski, ka saules paneļu parka izbūvei poligonā jau šobrīd ir piemērota infrastruktūra.
“Saules paneļu projekts ir apliecinājums tam, ka uzņēmums turpina spert soļus zaļās enerģijas ražošanā. Šobrīd pētām iespējas tuvākajā nākotnē poligonā iegūto enerģiju pārvērst ūdeņradī un saules enerģija ir sākums tam. Esam gandarīti, ka, neskatoties uz ierobežoto poligona teritoriju, esam raduši dot savu pienesumu atjaunojamās enerģijas ražošanā,” saka SIA “Getliņi EKO” valdes loceklis Imants Stirāns.
Projekta realizācija ir daļa no uzņēmuma ilgtermiņa stratēģijas īstenot mūsdienīgu un resursefektīvu atkritumu apsaimniekošanu, enerģijas ieguvi un veicināt sabiedrības informētību un izpratni par resursu ilgtspējīgu izmantošanu un aprites ekonomiku. Projekta kopējās izmaksas ir teju 266 000 eiro, no kuriem 50% līdzfinansē Lauku atbalsta dienests.
Jau šobrīd uzņēmums atkritumu pārstrādes laikā iegūst gāzi, kas ļauj ražot elektrību un siltumu. “Getliņi EKO” ik gadu saražo apmēram 30 GWh elektroenerģijas, un lielākā daļa elektroenerģijas tiek pārdota brīvajā tirgū. Tāpat uzņēmums ik gadu saražo apmēram 20 GWh siltuma. Iegūtais siltums ļauj nodrošināt dārzeņu audzēšanu.
SIA „Getliņi EKO” ir Rīgas valstspilsētas un Ropažu novada pašvaldību kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – „Getliņi”. Poligons ir viens no modernākajiem Eiropā, šobrīd tas tiek veidots un attīstīts kā mūsdienīgs un drošs atkritumu pārstrādes centrs. Uzņēmums nodrošina sadzīves atkritumu apglabāšanu, apstrādi un pārstrādi atbilstoši vides aizsardzības prasībām, ieviešot jaunas videi draudzīgas atkritumu apstrādes tehnoloģijas. Uzņēmums nodarbojas arī ar ražošanas atkritumu pieņemšanu un pārstrādi, bioloģisko atkritumu pieņemšanu un pārstrādi, enerģijas ražošanu, izmantojot atkritumu gāzi.