Getliņi EKO dalās pieredzē ilgtspējas konferencē “Ilgbūtība: Meklējot jauno zelta vidusceļu”

28. septembrī noirisinājās ilgtspējas konference “Ilgbūtība: Meklējot jauno zelta vidusceļu”, kurā vadošie eksperti un praktiķi diskutēja par ilgtspējas izaicinājumiem un iespējām. Viens no būtiskākajiem tematiem bija atkritumu šķirošana un tās ietekme uz vidi, sabiedrību un ekonomiku. Par šo tēmu konferencē uzstājās arī Getliņi EKO Ilgtspējas vadītāja Inese Avota.

Atkritumu šķirošana – šķietami vienkārša, bet bieži vien pretrunīgi vērtēta ikdienas darbība. “Virtuve par mazu”, “nav laika”, “nav jēgas”, “smird un mušiņas” – šie ir tikai daži no biežākajiem attaisnojumiem, kas attur cilvēkus no atkritumu šķirošanas. Taču kāda ir patiesība? Inese Avota savā uzstāšanās reizē atspēkoja populāros mītus un sniedza praktisku ieskatu par to, kā šķirošana ietekmē vidi un kā mazās ikdienas izvēles var radīt lielas pārmaiņas.

Uzstāšanās laikā tika apskatīti vairāki būtiski jautājumi:

  1. Vai ilgtspēja nozīmē atteikties no ērtībām?
  2. Kā panākt lielāku sabiedrības iesaisti BIO atkritumu šķirošanā?
  3. Kas motivē vairāk – rūpes par klimatu vai bailes no ES sodiem?
  4. Kas rada lielākas siltumnīcefekta gāzu emisijas atkritumu poligonā – plastmasas maisiņš vai BIO atkritumi?

Getliņi EKO ir viens no vadošajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, kas aktīvi strādā pie inovācijām ilgtspējas un aprites ekonomikas jomā. Ar savu pieredzi un zināšanām uzņēmuma eksperti palīdz sabiedrībai labāk izprast atkritumu apsaimniekošanas nozīmi un veicināt ilgtspējīgāku dzīvesveidu.

Konference “Ilgbūtība: Meklējot jauno zelta vidusceļu” ir būtisks solis ceļā uz ilgtspējīgāku nākotni, kurā ikvienam ir iespēja iesaistīties un mainīt ieradumus labākas vides vārdā. Programmas ietvaros tika apskatītas aktuālās tendences no vairākiem skatupunktiem – sākot ar ES klimata mērķu praktisko īstenošanu, sabiedrības mainīgo attieksmi pret zaļajām iniciatīvām, līdz pat konkrētiem biznesa risinājumiem. Diskusijās piedalīsies gan politikas veidotāji, gan uzņēmumu ilgtspējas vadītāji, sniedzot daudzpusīgu ieskatu par to, kā organizācijas pielāgojas jaunajai situācijai. Īpaša uzmanība tika veltīta jautājumiem par resursu lietderīgu izmantošanu, aprites ekonomikas principiem un zaļo tehnoloģiju lomu konkurētspējas veicināšanā.


Dalīties: