Ir noslēdzies konkurss “PRAKTISKĀ ATKRITUMU MĀKSLA”, kurā aicinājām skolas vecuma bērnus un jauniešus neizmest atkritumus, likt lietā iztēli un piešķirt tiem otru dzīvi, tādejādi samazinot ikdienā saražoto atkritumu daudzumu.

Apkopojot konkursa rezultātus, ir izvēlēti uzvarētāji!

Trīs galvenās balvas  - dāvanu kartes 50 EUR vērtībā saņem:

1.vieta: MARGARITA MARTINOVA – 4.b klase – `Soma ar gaili`

2.vieta: Anika Mateus – 2.klase – `Princeses pils` 

3.vieta dalīta: Mārtiņš Tīrelis – 12.c klase – `Kuģis Megalodons`, `Kuģis Mauisaurus` un Signe Kušnire – 1.klase – 'Vieglā matemātika'

SIA “Getliņi EKO” simpātiju balvas saņem:

 - Amanda Pāruma – 3.klase – `Lādīte`

 - Matīss Kačevskis – 4.klase - `Zaķumuižas plastmasas ūdens pudeles pārvērtības – dvieļu turētājs un Ziemassvētku gaismas dekors`

 - Luīze Babahina – 3.klase - 'Brīnumkastīte'

 - Sigita Graudiņa – 8.klase - `Zaķumuižas plastmasas ūdens pudeles pārvērtības – konfekšu ievietošanas trauks`

 - Kira Kondratoviča – 1.klase - `Dzīvības avots`

 - Elizabete Brauķe – 8.klase - `Zaķumuižas plastmasas ūdens pudeles pārvērtības – svečturis'  

 - Simona Ceriņa – 3.klase - `Vasara`

Veicināšanas balvas saņem:

 - Marsels Madernieks – 3. klase - `Zīmuļtrauks`

 - Ieva Grīnberga – 4.klase - `Skaistā krājkasīte`

Pateicība par dalību konkursā - pārsteiguma balvas saņem:

 - Adrianna Linkevica – 3.klase - `Svečturi`

 - Tīna Zelča – 3.klase - ` Caurredzama lādīte`

- Laurenču pamatskolas 5.c klases skolēni par sienas dekoru 

 

SIA “Getliņi EKO”  atbildīgie darbinieki sazināsies ar konkursa uzvarētājiem š.g. 19.novembrī un balvu pasniegšanas pasākums tiek pārcelts no 19. novembra uz 26.novembri plkst. 11:00 uzņēmuma SIA “Getliņi EKO” telpās (Kaudzīšu ielā 57, Rumbulā, Stopiņu novadā, LV – 2121).

__________________________________________________________

Mūsdienās mēs radām tik daudz atkritumus kā nekad. Pamatā tas saistāms ar šī gadsimta izteikto patērētāju kultūras iezīmi, kas nozīmē, ka sabiedrības locekļi arvien vairāk iegādājas preces un pakalpojumus, jo to iepakojums, noformējums un pasniegšanas veids piesaista uzmanību un nodrošina maksimālu ērtību, kā arī atbilstību noteiktām laikmeta prasībām. 

 

Piemēram, mums ir izdevīgi iegādāties dzērienus plastikāta pudeļu iepakojumā, jo tas ir lēti, ērti un ir plaša sortimenta izvēles iespēja. Tāpat arī apģērbu un apavu mode mainās tik strauji, ka, piemēram, nenonēsājot jau iegādātus apavu pārus, tiek atkal iegādāts kas jauns, jo tas atbilst šī brīža modes tendencēm. To pašu var attiecināt uz apģērbu un ikdienas aksesuāriem (piem. rokassomiņas, somas, cepures, šalles utt.). Pieminēšanas vērtas noteikti ir arī plaši iecienītas saimniecības preces, kuras nodrošina ērtu un kvalitatīvu ikdienu, lai gan to izgatavošanā pielietotie materiāli nav dabai draudzīgi, ja tie nonāk atkritumos (piem. plastmasas izstrādājumi pārtikas uzglabāšanai vai saldēšanai, vienreizējie trauki utt). Šo preču ražošanai izmantojamie materiāli cenu ziņā kļūs arvien pieejamāki ikvienam pircējam, tādēļ preču patēriņš kopumā pieaug. Bet ir jāatzīst, ka šāds dzīves veids tomēr manāmi veicina saražoto atkritumu pieaugumu kopumā. 

 

Vai tiešām visiem priekšmetiem, kuri vairs nepilda savas tiešās funkcijas ir jānonāk atkritumos ?

Getliņi EKO rīko konkursu ar mērķi aicināt skolas vecuma bērnus un jauniešus neizmest atkritumos visus šķietami nokalpojušos priekšmetus, bet gan likt lietā iztēli un piešķirt tiem otru dzīvi (rast tiem kādu citu praktisku pielietojumu), tādejādi aktualizējot tēmu par to, kā ikviens no mums var rīkoties atbildīgi un samazināt ikdienā saražoto atkritumu daudzumu. 

 

Uzdevums: Izvēlēties kādu priekšmetu, kurš savu pamata uzdevumu jau ir veicis (ir nolietots) un rast tam kādu citu praktisku ikdienas pielietojumu.
Izvēlēto priekšmetu drīkst uzlabot, pārveidot vai papildināt ar nepieciešamajiem elementiem tā, lai tas spētu pilnvērtīgi veikt kādas pavisam jaunas, praktiskas funkcijas. Darba procesā konkursa dalībniekam drīkst būt kāds palīgs vai mentors, bet šis palīgs/mentors nedrīkst veikt visus pamata uzdevumus priekšmeta izstrādē. (Šī iespēja vairāk attiecināma uz jaunāko klašu skolniekiem.)
Darba process ir jādokumentē vismaz 5 posmos (jāfotografē un katrai foto fiksācijai jāpievieno īss apraksts, apmēram viena teikuma ietvaros).
Izvēlētā jaunā priekšmeta funkcijai ir jābūt reāli praktiskai, ikdienā pielietojamai.

Balvu fonds:  Trīs balvas 50 EUR vērtībā katras grupas uzvarētājam un trīs SIA “Getliņi EKO” simpātiju balvas.  Veicināšanas balva – pārsteigums no SIA “Getliņi EKO”. 

Konkursa nolikums pieejams šeit. 

Pievienot jaunu komentāru

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.